NeSS Abant’ta Neler Yapılır?

abant otel

NeSS Abant’ın önünde akan derenin buz gibi suları hem serinletiyor hem de sesi ile tüm gün boyunca huzura kavuşuyorsunuz. Yemyeşil bahçesinde şehrin kalabalığından sıyrılmış tarifsiz bir huzura da adım atıyorsunuz.

Ahşap binası ve özel ışıklandırması ile yaz- kış, gece- gündüz farklı bir ambiyans yaşıyorsunuz. Geceleri yıldızlara daha yakın, gündüzleri yeşile bezeniyorsunuz.

Oksijenin merkezinde olduğunuz için sabah çok erken uyanabilirsiniz DİKKAT! Gün doğumunu odanızın balkonundan izleyebilirsiniz.

Dilerseniz bahçede sizi bekleyen bisikletlere binerek civar köyleri ziyaret edebilir ya da spor ayakkabılarınızı giyip özgürce doğanın içine karışabilirsiniz.

Daha önce dilek balonu uçurmadıysanız, bizden istemeniz yeterli. Doğanın kucağındayken mutlaka bu deneyimi tatmalısınız.

NeSS Abant’ın maskotu köpeğimiz Zeytin ise sizi gözlerinde gülümseme ve sevinç havlamaları ile karşılar. Zeytin’in tek dileği sizden yemek değil, onunla beraber doğada yürüyüş yapmanız olacaktır. Can dostlarımızla aranız iyiyse Zeytin size küçük bir doğa turu attırır ve ondan daha mutlusu olmaz.

NeSS Abant’ın içinden akan deremizde ise kurbağalarımız aniden yaptıkları sıçramaları ile sizi heyecanlandırabilir. Ördeklerimiz ise deremizde keyif çatar. Kendi aralarında çok konuşan ördeklerimizin tek eğlencesi suyun içinde vakit geçirmek ve NeSS Abant etrafında tur atmaktır.

Kış aylarında ise NeSS Abant’ın şöminesi karşısında dışarda yağan karı izleyerek, sıcak çayınızı yada kahvenizi yudumlayabilirsiniz. İsterseniz şömine başında eğlenceli bir satranç karşılaşması da gerçekleştirebilirsiniz. Tavla oynamayı sevenleri de unutmadık.

NeSS Abant’ın restoranında ise Bolu’ya özel fındık sobamızın etrafında ısınabilir, keyifle kahvenizi yudumlarken kitabınızı okuyabilirsiniz.

Bahçede dere kenarında kurulan sallanan koltuklarımızda kitap okuyabilir ya da nefis bir Türk kahvesi eşliğinde sohbet edebilirsiniz. Sizde de 40 yıl hatırımız kalmış olur.

Çocuklarınız için de ideal olan otelimizde, doğayı keşfedebilir, özgürce koşturabilirsiniz.

NeSS Abant olarak mangal sevenleri de unutmadık. Otelimiz personeli sizin için mangalı yakabilirler, Bolu’nun müthiş yeşilliğinin aromatik tatlarını taşıyan etleri ile mangal keyfinizi de yapabilirsiniz.

Dört mevsimin doya doya yaşandığı NeSS Abant’ta her mevsim ve her iklimde keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Yaz güneşi vururken ağaç gölgesinin, akşam serinliğinin, rüzgarın hafif esintisinin, yağmur yağarken cama vuran sesinin ve yağışının, karın bembeyaz örtüsünün keyfini çıkarabilirsiniz.

NeSS Abant’ın Çevresinde Gezilecek Yerler

Tabiatın kalbi Bolu Abant’ta sizi doğa, yeşil ve hayallerimizdeki hayatı tattırıyor. NeSS Abant’ta keyif sürerken biraz yürüyüş derseniz, yaz aylarında ekili araziler arasından, bahar aylarında çiçeklerin arasından ve kış aylarında ise toprağı saran beyaz örtünün üstünden Abant Çayının etrafında yürüyüş yapabilirsiniz.

NeSS Abant’ın hemen yanında hayallerimizdeki köy hayatı yüzlerce yıldır hiç durmadan devam ediyor. Siz de ineklerin özgürce otlandığı, köpeklerin koyun sürülerini otlattığı, bahçelerinde sebze yetiştirildiği Ömerler Köyünde yürüyüş yapabilir, doğal köy hayatını keşfedebilirsiniz.

Aracınızla kısa bir seyahat etmek isterseniz; NeSS Abant’tan sadece 8 kilometre ötede Abant Tabiat Parkı’na gidebilir, bir doğa harikası olan Abant Gölü ile buluşabilirsiniz. Gölün çevresinde yürüyüş yapabilir, ata binebilirsiniz. Dilediğiniz gibi bisiklet keyfi de yapabilirsiniz.

Abant’ın güzellikleri daha bitmedi. NeSS Abant’tan aracınızla Örmeci Yaylası’na, Sinekli Yaylasına, Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı’na, Güzeldere Şelalesi’ne, Akkaya Travertenlerine kısa ziyaretlerde bulunabilirsiniz.